Gümüş Kazaziye El İşi Küpe Nazar

Gümüş Kazaziye El İşi Küpe Nazar
Görsel 1
Gümüş Puan : 3.897
Fiyat:
229,95 TL
229.95 www.asurgumus.com
22,25 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.

Gümüş Kazaziye El İşi Küpe

  • Üründe kullanılan taşlar mıhlama sanatıyla döşenmiştir düşme riski olmaz.
  • Ürünlerimiz 925 ayar gümüş patentlidir..
  • Özel Hediye paketinde.

Gümüş Kazaziye Nedir?

M.Ö 2800 yılının ikinci yarısında hüküm sürmüş olan Lidyalılardan Anadolu insanına miras kalmıştır.Kazazlık Sanatı Osmanlı İmparatorluğu zamanında anadolunun önemli yerlerinde yaşatılmıştır.Ancak Cumhuriyet kurulduktan sonra bu sanat sadece Trabzon da devam ettirilmiştir.
Kazazlık Sanatının devam etmesi ve yaygınlaşması için son zamanlarda Trabzon’daki bazı kurumlar ve Trabzon Kuyumcular Odası kurslar düzenlemekte ve iş bilen kişi sayısını artırmaktadır.
Şuan belki yaygın bir şekilde tanınmayan Kazazlık Sanatı yapılan çalışmalar ile çok yakın gelecekte Dünya'da talep edilen El Sanatı ürünü olması beklenmektedir.
Kazaz Sanatı 0,08 mikron inceliğinde, 24 ayar Altın veya 1000 ayar Gümüş Telin ipek tel üzerine özel bir yöntemle sarılması ile biraz daha kalın ve sağlam tel haline getirilir.Sonrasında bayanlar tarafından bu tel dikiş iğnesine takılarak çeşitli model örgülü takılar haline getirilir.
Kazaziye Sanatı da tamamen el emeği ürünüdür.Bu ürünlerin örgü şekilleri ören kişilerin kendi özel isteklerine göre farklı model ve tasarımlarda şekillendirilebilir.Çok zarif görünümünün yanında bu ürünler aynı zamanda da sağlamdırlar.
Diğer Özellikler
Stok Kodugk224
MarkaAsur Gümüş
Stok DurumuVar

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.